Kamakshipalya, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AABFG5029L1Z7
Call 08047646214 88% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Thickness | 12.5mm |
| Color | Gray |
| Usage/Application | False Ceiling |
| Length | 6ftx4ft |
| Manufacturing Standards | Gyproc |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Gyproc |
| Features | Water Proof |
| Size | 6x4 Feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | White Metal |
| Size/Dimension | 2x2 |
| Thickness | 0.40 mm |
| Brand | Gyproc |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Durable, sleek panels designed to enhance the aesthetic and functionality of interior spaces. |
View Complete details
| Thickness | 12.5mm |
| Color | red |
| Usage/Application | Commercial |
| Manufacturing Standards | Gyproc |
| Moisture Content | yes |
| Shape | Rectangular |
| Features | Fire Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 6x4 Feet |
View Complete details
| Thickness | 12.5mm |
| Color | green |
| Usage/Application | False Ceiling |
| Manufacturing Standards | Gyproc |
| Shape | Rectangular |
| Features | Moisture Resistance |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 6x4 Feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Bag
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging type | Bag |
| Grade Standard | Super Fine |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details